Silky Pink

Silky Pink

Çeşitlilik, pazarın büyümesine fırsat verir. Rijk Zwaan olarak bizler her zaman mevcut çeşitlerimizin güçlü yanlarıyla birleştirebileceğimiz yeni özellikler arayışındayız. İşte bu sayede pembe renkli ve hafif aromalı Asya domateslerini keşfederek eşsiz Silky Pink© domates çeşitlerimizi geliştirdik.

Dışı yumuşak, içi kuvvetli

Silky Pink çeşitleri iki farklı dünyanın en güçlü yanlarını bir araya getiriyor: menşei Japonya olan pembe domateslerin eşsiz görüntüsü ve aromalı tadı ile Rijk Zwaan çeşitlerinin sağlamlığı ve yüksek verimi.

Bütün Silky Pink domates çeşitleri aşağıdakilerle kendilerini diğerlerinden ayırır:

  • Yarı saydam bir kabuk içerisinde pembe et
  • Hafif asitli doğal tatlı bir lezzet
  • Sulu ancak sert
  • Sağlam bitki

Yeni segment

Silky Pink domateslerinin 2 tipi var: kokteyl domates ya da ince salkım domates. Kokteyl domatesler erken hasat ve yüksek verime sahip. Salkım domatesler ise güçlü meyve tutumuna sahip. Bu, Silky Pink çeşitlerinin verimli olduğu anlamına geliyor.

Pembe domatesler, hem renk hem de aroma açısından kırmızı domateslerden farklılık gösteren yeni bir pazar segmentinin oluşmasını sağladı. Böylece gıda hizmetleri şirketleri kendilerini rakiplerinden farklı kılabilmek için pembe domatesleri kullanabiliyor.