Sandissima®

Sandissima®

Küçük karpuzlar günümüzün küçülen ailelerinin talepleri için en ideal seçenektir ve yemek atıklarını azaltmak için da mükemmel bir çözümdür. Sandissima karpuzları ile Rijk Zwaan iç kalitesi çok iyi kompakt meyveler sunabiliyor. Ayrıca Sandissima mükemmel bir polen taşıyıcı. Bu sayede Sandissima çeşitleri çekirdeksiz kavunların verimliliğini de artırıyor.

Değişmeyen kalite

Sandissima çeşitleri değişmeyen iç kaliteleriyle ön plana çıkıyor. Bu çeşitler, gevrek yapıları ile tatlı ve sulu olmalarının yanı sıra çok az çekirdek içeriyor. Karpuzların dış rengi koyu yeşilden kaplan çizgilerine doğru çeşitlilik gösterebiliyor. Sandissima çeşitleri tek tip meyvelere sahip yüksek bir verim sağlıyor.

Sandissima, hasatta güvenlik sağlarken bütün iklim koşullarında mükemmel bir performans sergiliyor. Bu çeşitler çok sayıda dirence sahip.

Çifte amaç

Sandissima iki amaca hizmet ediyor. Küçük ve ele gelen boyutları sayesinde üretici ve perakendecilerin pazarlarını genişletmelerini sağlıyor. Küçük karpuzlar özellikle kuzey Avrupa’da çok talep görüyor. Sandissima, doğranmış kavuna hem hijyenik hem de daha uygun fiyatlı bir alternatif. Kavunun raf ömrü oldukça uzun. Kompakt şekli sayesinde kavun lojistik açısından da daha çekici geliyor.

Ayrıca, Sandissima çeşitleri aralara polen taşıyıcı dikmeye de çok iyi bir alternatif. Bunlar çekirdeksiz çeşitlerin verimini artırırken üretim maliyetlerini düşürüyor.

Uluslararası genişleme

Çeşitli üretim bölgeleri açısından spesifik çeşitlerle Sandissima’nın dünya çapına yayılması için uluslararası bir kapsama alanı oluşturmaya çalışıyoruz. Faaliyetlerimiz iyi meyve özelliklerine sahip güçlü bir mahsul geliştirmenin çevresine odaklanıyor. Ayrıca çekirdeksiz Sandissima geliştirmek için de uğraşıyoruz.