Rijk Zwaan Gizlilik Politikası

Bu gizlilik politikasında kişisel bilgilerin Rijk Zwaan Distribution B.V. veya ona bağlı kuruluşlar tarafından ya da onlar adına ticaret ve pazarlama amacıyla işlenmesi hakkında bilgiler bulacaksınız.

Biz Kimiz?

Biz Rijk Zwaan Tarım Ticaret Limited Şirketi'yiz. (bundan sonra “Rijk Zwaan” ya da “biz” olarak anılacaktır). Bu gizlilik politikası bizim bütün bilgi işleme süreçlerimizi kapsamaktadır ve dolayısıyla üçüncü taraflarla yürüttüğümüz kişisel bilgi işleme süreçlerini de kapsamaktadır (yurtdışındaki bağlı şirketlerimiz dahil). Rijk Zwaan, Rijk Zwaan tarafından ya da onun adına işlenen kişisel bilgilerin kontrolörü ve ayrıca işlenmesinden sorumlu taraftır.

 

Bu metin içerisinde kişisel bilgilerin işlenmesiyle ilgili politikamızı bulabilirsiniz. Hangi kişisel bilgileri işlediğimizi, gizlilik ilkelerini nasıl yerine getirdiğimizi ve veri haklarıyla ilgili ilkelerimizi bu metin içerisinde tanımlamış bulunuyoruz.

 

Bu politika, iş ortaklarımızdan, Rijk Zwaan ziyaretçilerinden, web sitemizin ziyaretçilerinden, tedarikçilerimizden, başvuru sahiplerinden ve diğer bütün Rijk Zwaan bağlantılarından elde ettiğimiz bilgileri bağlamaktadır.

 

Rijk Zwaan, kişisel bilgilerinizi aşağıdaki amaçlarla kullanmaktadır:

 1. İletişim. İletişim bilgilerinizi sizlere erişebilmek için kullanmaktayız, örneğin bir ürün ya da hizmetimizle ilgili bir sorunuza cevap verebilmek için. Ayrıca, sizleri hizmetlerimiz hakkında bilgilendirmek ve promosyon ya da fırsatlar hakkında duyurular yapmak ya da sizleri etkinliklerimize davet etmek için de bu bilgileri kullanmaktayız. Eğer ürünlerimize ve hizmetlerimize ilgi gösterdiyseniz, kişisel bilgilerinizi kullanarak Rijk Zwaan şirketlerinin ve onun direkt iş ortaklarının ürünleri ve hizmetleri hakkında sizlere bilgi göndermekteyiz. Mümkün olduğu ölçüde bu bilgileri sizin tercihlerinize göre ayarlamaktayız.
 2. Edinim. Rijk Zwaan’ı potansiyel müşterilerin dikkatine sunmak için kişisel verilerden faydalanmaktayız.
 3. Bir sözleşmenin ifası. Eğer Rijk Zwaan müşterisi ya da tedarikçisi iseniz ve Rijk Zwaan’dan ya da onun bağlı şirketlerinden ürün ya da hizmet sipariş veriyorsanız, kişisel bilgilerinizi kullanarak siparişinizi işleme almaktayız.
 4. Yeni müşteri kabulü. Bazı durumlarda müşterilerimizin, tedarikçilerimizin ya da diğer ilişkilerimizin güvenirliğini test etmemiz gerekebilmektedir. Bunun için şirket dışından bir ajans ile çalışabilmekteyiz.
 5. Başvuru prosedürü. İşe başvuru prosedürleri için kişisel verileri kullanmaktayız. Bunun için web sitemize bakınız: www.rijkzwaancareers.com
 6. Yasalar & yönetmelikler. Yürürlükteki mevzuat ve yönetmelikler çerçevesinde zorunlu kılınması halinde kişisel verilerinizi işlememiz gerekebilmektedir, örneğin üçüncü taraf haklarının (fikri mülkiyet) ihlaline yönelik iddialar gibi.
 7. Denetim ve güvenlik. Çalışanlarımızın ve müşterilerimizin emniyetini sağlamak ve hırsızlıkları önlemek maksadıyla Rijk Zwaan ofisleri ve tesisleri kameralarla donatılmıştır.
 8. Fotoğraf/video. Rijk Zwaan, etkinliklerinin ve tedarikçilere/üreticilere yapılan ziyaretlerin fotoğraflarını ve videolarını çekmekte ve ve görsel materyalleri, onay aldıktan sonra, web sitesinde, broşürlerinde ve diğer mercilerde kullanmaktadır.
 9. Uygulamaların kullanımı. Belirli Rijk Zwaan uygulamaları için kayıt olmanız ve giriş yapmanız gerekmektedir ve bizler de bu kişisel bilgilerinizi sizleri tanımlamak maksadıyla kullanmaktayız.
 10. Teknik ve istatistiki amaçlar. Rijk Zwaan web sitesinin ve diğer uygulamalarının optimum kullanıcı deneyimi sunup sunmadığını tespit etmek için kişisel bilgilerden faydalanmaktayız. Kişisel bilgilerinizi, kullandığınız web uygulamalarının teknik ve işlevsel amaçları doğrultusunda kullanmaktayız. Bu bilgilerle birlikte web uygulamalarımızın kalitesini yönetebilmekte ve iyileştirebilmekteyiz.
 11. Pazarlama analizleri ve araştırma. İletişim bilgilerinizi, anketlerimize, müşteri panellerimize ve test panellerimize katılmanız için davet etmek üzere kullanabilmekteyiz. Ayrıca genel pazar araştırmaları için de verilerinizi kullanabilmekteyiz.
 12. Tercihleriniz. Kişisel bilgilerinizi ve tercihlerinizi, sizleri fırsatlardan haberdar etmek ve sizin tercih ve ilgi alanlarınıza göre hazırlanmış özel bilgileri sunmak için kullanmaktayız.
 13. Direkt pazarlama. Sizlere Rijk Zwaan’la ilgili pazarlama e-mailleri ve ticari beyanlar ve/veya bilgiler göndermekteyiz.

 

 

Rijk Zwaan, kişisel verileri aşağıdaki yasal şartlarla işlemektedir:

 1. Bir sözleşmenin ifası. Bizler kişisel verileri herhangi bir sözleşme yapmak ya da yürütmek için kullanmaktayız.
 2. Meşru menfaat. Bizler kişisel verileri meşru bir menfaat temelinde kullanmaktayız, örneğin partnerlerimize pazarlama mesajları göndermek gibi.
 3. Yasal zorunluluk. Kişisel verilerinizi, belirli bir kanun ya da yönetmelik nedeniyle işlememiz gerektiği durumlarda işlemekteyiz.
 4. Onay. Belirli bir kişinin belirli bir amaçla kişisel verilerini kullanmamıza izin verdiği durumlarda kişisel verileri işlemekteyiz. Bu onayınızı istediğiniz zaman geri çekebilirsiniz.

 

Rijk Zwaan, kişisel verilerinizi üçüncü taraflarla paylaşıyor mu?

Evet, Rijk Zwaan hosting, tercüme ve diğer hizmetlerin temini için üçüncü taraflarla çalışmaktadır. Rijk Zwaan ve onun bağlı şirketleri dünya çapında faaliyet göstermektedir ve sizlere yukarıdaki bilgi, ürün ve hizmetleri sunması için gerekli olduğu ölçüde kişisel verilerinizi üçüncü taraflarla paylaşabilmektedir. Ancak kişisel verilerinizi dikkatli bir şekilde paylaşmaktayız ve verilerinizin korunduğundan emin olmak için gerekli bütün organizasyonel, teknik ve sözleşme tedbirlerini almaktayız. Yasaların zorunlu kıldığı durumlarda ise kişisel verilerinizi resmi makamlarla paylaşabilmekteyiz.

 

Kişisel verilerinizi ne kadar süreyle saklıyoruz?
Rijk Zwaan, kişisel verilerinizi gerekli olduğundan daha uzun bir süre saklamamaktadır. Bizler kişisel verilerinizi sadece yukarıda bahsedilen amaçlar doğrultusunda saklamaktayız. Eğer belirli bir kişisel verinin saklanma süresini ve amacını merak ediyorsanız, bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

 

Rijk Zwaan, kişisel verilerinizi nasıl korur?

Rijk Zwaan, kişisel verilerinizin kaybolmasına ya da izinsiz kullanımına karşı gerekli bütün teknik ve organizasyonel tedbirleri almıştır. Bu nedenle Rijk Zwaan güvenilir sunucular, periyodik olarak yapılan yazılım güncellemeleri, güvenlik duvarları, şifreleme ve kişisel verilerin saklandığı lokasyonların fiziksel güvenliği dahil olmak üzere birçok güvenlik tekniği kullanmaktadır.

Kişisel verilerinizin işlenmesiyle ilgili olarak veri sahibinin hakları:

Genel Veri Koruma Yönetmeliği kapsamında veri sahiplerinin birçok hakkı bulunmaktadır:

 • Bilgilendirme ve erişim hakkı:  Sizlerden aldığımız kişisel verilerinizin genel durumuna ilişkin bilgi talebinde bulunabilirsiniz;
 • Düzeltme:  Eğer sizin hakkınızda yanlış bilgilere sahip olduğumuzu düşünüyorsanız, gerekli düzeltmeleri yapabiliriz;
 • Unutulma hakkı: Sizlerden aldığımız bilgileri silmemizi talep etme hakkına sahipsiniz. Ancak başka nedenlerle (örneğin idari ve hukuki zorunluluklar nedeniyle) kişisel bilgilerinize ihtiyacımız olabilir ve bu verileri işlemeye devam etmek zorunda kalabiliriz;
 • Kısıtlama:  Kişisel verilerinizi hatalı ya da yanlış kullandığımızı düşünüyorsanız kişisel verilerinizin kullanımını kısıtlamamızı talep edebilirsiniz;
 • İtiraz:  Kişisel verilerinizin işlenmesine itiraz ediyorsanız, bu faaliyete en kısa sürede son verebiliriz;
 • Verinin taşınabilirliği:  Verilerinizin üçüncü bir tarafa taşınmasını isterseniz, lütfen bizimle iletişime geçiniz;
 • Onayın geri çekilmesi: Kişisel verilerinizin işlenmesiyle ilgili onayınızı istediğiniz zaman geri çekebilirsiniz.

 

Bu haklarınızdan herhangi birini kullanmak isterseniz info@rijkzwaan.nl adresi ile iletişime geçiniz. Talebiniz bize ulaştıktan sonra sizlere en kısa sürede cevap vereceğiz.

 

 

Diğer web sitelerine ve sosyal medyaya verilen linkler

Rijk Zwaan’ın çeşitli web sitelerinde üçüncü tarafların web sitelerine linkler verilmektedir. Bu gizlilik politikası, bu tarz üçüncü taraf web siteleri için geçerli değildir. Rijk Zwaan bu web sitelerinden ya da kişisel verilerinizin bu üçüncü taraf web sitelerince işlenmesinden sorumlu değildir.
 

 

Sorular

Bu gizlilik politikası ile ilgili ya da kişisel verilerinizin işlenmesiyle ilgili sorularınız varsa bizlere info@rijkzwaan.nl adresinden ulaşabilirsiniz.

Ayrıca, denetleme makamına şikayette bulunma hakkınız bulunmaktadır; eğer Avrupa Birliğinde ikamet ediyorsanız Hollanda’da bulunan Autoriteit Persoonsgegevens ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Bu gizlilik politikasını zaman içerisinde değiştirme hakkını saklı tutmaktayız.

Bu gizlilik politikası en son 30 Ocak 2019 tarihinde değiştirilmiştir.