Open Heart Cos

Open Heart Cos

Popülerlik açısından Yedikule marulu dünyada en güçlü büyüyen maruldur. Bu marul tipi, gevrek, hoş aromalı ve sarıdan yeşile giden güzel renk birleşimi ile çok güzel özelliklere sahiptir. Ancak Yedikule marulu aynı zamanda iç yapraklarının uçlarının yanması ve kesildikten sonra çok hızlı pembeye dönmesi gibi dezavantajlara da sahiptir. Open Heart Cos isimli özellikle birlikte artık Rijk Zwaan bu sorunlara çözüm sunuyor.

Avantajlar

Normal Yedikule marulunun sahip olduğu bütün iyi özelliklere ek olarak Open Heart Cos marulunun birkaç büyük avantajı daha var:

  • Kompakt damar
  • Açık baş
  • Tek tip genişliğe sahip çok sayıda uzun yaprak

Özellikle sanayiye yönelik

Open Heart Cos, özellikle doğranmış ürün satan şirketler için idealdir. Ortadaki damar oyuktan ziyade, kompakt bir yapıya sahip olduğu için kesildiğinde pembeleşmesini önlüyor. Ayrıca damar daha ince, sandviçlere daha iyi oturuyor ve bu sayede paketlenmiş salatalardaki çok sayıda damar sorunu da ortadan kalkmış oluyor.

Açık baş sayesinde bu marullar iç yaprakların uçlarının yanması sorununa daha az maruz kalıyor. Ayrıca, başın açık olması tek bir dokunuşla yapraklara ayrılabilmesi ve mekanik hasada uygun olması anlamına geliyor.

Tek baş olması da çekici yeşil renge sahip tek tip yaprakların oluşmasını sağlıyor. Tek bir baştan çıkan yaprakların yüzde 70-80’i kullanılabilirken bu da atık miktarını azaltıyor.

Bu marulların yaprakları sanayi için tam olarak doğru ebat ve şekle sahip: uzun ve hepsi aynı genişlikte ve bu da marulların aynı boyda kesilebilmesini sağlıyor.