Mellissimo

Mellissimo

Küçük kavunlar Kuzey Avrupa pazarında talep görüyor. Küçük Piel de Sapo kavunları genellikle hasat döneminin sonunda bulunurken,  geç hasat edilen meyvelerin kalitesi standartların altında kalıyor.

İşte bu nedenle Rijk Zwaan, kompakt kavun tercih eden pazarlar için ideal olan Melissimo konseptini geliştirdi. Bu kavunların ağırlığı yaklaşık 2 kg'dır ve istikrarlı bir şekilde yüksek kaliteye, daha büyük kavunlarla da aynı zengin aromaya sahiptirler.

Güçlü yanları

Kompakt kavun tipleri, Mellissimo logosuyla diğerlerinden ayırt edilebilir. Mellissimo çeşitlerinin güçlü yanları arasında şunlar bulunuyor:

  • Tutarlı şekilde mükemmel bir aroma, yüksek doğal şeker içeriği
  • Tek tip ve oval şekil.
  • Piel de Sapo’nun kendine has kabuk rengi: Koyu yeşil zeytin renkli ve açık kahverengi çizgili.
  • Çeşitli üretim bölgelerine uygun çeşitler.
  • Uzun raf ömrü.

Standart ve Güvenilir

Mellissimo tipleri, aroma, şekil, ebat ve üretim stabilitesi açısından tek tip ve güvenilir olan kompakt kavunların, yıl boyunca aynı şekilde tedarik edilmesini sağlamaktadır. Marka ismi, zincir boyunca görülebilen güvenilir kalitenin tanınmasını desteklemektedir. Rijk Zwaan’ın, küçük Piel de Sapo tipleri özellikle Kuzey Avrupa’da satışları artırmak için fırsatların önünü açıyor.

Rijk Zwaan, üreticilere üretim sırasında daha fazla yardımcı olması için bir ürün kılavuzu da sunuyor. Mellissimo konseptinin bu verimli çeşitleri, birçok farklı özelliğinin yanı sıra hastalıklara karşı dayanımları ve uzun hasat dönemi sayesinde güvenilir bir rekolteyi beraberinde getiriyor. Bütün Piel de Sapo kavunlarımız, organik üretime uygundur.