''Artan sağlıklı beslenme bilinci ile mükemmel bir uyum''

Ron'un hikayesi

Kanada’daki Windset Çiftlikleri'nin kıdemli üreticisi olan Ron Moles, tüm yıl boyunca en lezzetli ve en üstün kaliteye sahip sebzeleri yetiştirmek amacındadır. Rijk Zwaan ile beraber sağlıklı bir beslenme düzeni için mükemmel bir besin kaynağı olan mini hıyarı yetiştirmeyi planladı.

Çıtır lezzet

“Yaklaşık sekiz yıl önce pazarda, atıştırmalık mini hıyar için bir fırsat fark  ettik. Rijk Zwaan bizi o zaman en iyi tür olacağını düşündüğümüz  Picowell RZ ile tanıştırdı. Çekici bir görünüme sahip, dışı koyu yeşil renkte bir hıyar.  Harika bir tadı var ve çıtır çıtır. Dahası oldukça verimli bir ürün; bu da mutlu üreticiler demek.”

Geliştirilmiş türler

 “Birisi bizim hıyarımızı satın aldığı zaman, tadının ve dokusunun mükemmel olması gerekir. Ürünlerin, benzer boylarda, yeşil renkte ve düzgün biçimli olmalarını sağlamaya çalışıyoruz. Rijk Zwaan bize, çeşitlerle ilgili her türlü teknik desteği sağlayarak yardımcı oluyor; bütün bir ekipten destek alıyoruz. Ekip aynı zamanda ihtiyaçlarımıza uyum sağlayan,  yeni ve geliştirilmiş çeşitler bulmamızda da yardımcı olmaktadır. Halen Picowell RZ yetiştiriyoruz fakat buna külleme ve yeşil beneğe dayanıklılığından dolayı Bonwell RZ’yi de ekledik.”     

Yüksek kalite

“Mini hıyar artık, pazarımızda tamamen kabul edilmiş vaziyette. Tüketiciler, salatalığın mükemmel boyutunu çok seviyor. Özellikle küçük aileler için  ideal. Kullanışlı boyutu sayesinde en az atık çıkaran  hıyar budur diyebiliriz.  Ayrıca bu sebze, artan sağlıklı beslenme bilinciyle de iyi bir uyuma sahip. Son birkaç yıl içerisinde talebimizde istikrarlı bir artış olduğunu gördük. Rijk Zwaan ile beraber, yüksek kaliteli ürünle bu talebi karşılamaya devam etmeye yönelik çabalarımız devam edecek.”