14 Kasım 2018

Türkiye'de Faaliyet Gösteren Fidelik Sahiplerini Rijk Zwaan De Lier Merkez Tesislerimizde Ağırladık

Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden geziye iştirak eden katılımcılarımız, Rijk Zwaan De Lier merkezimizde tohum üretim prosedürümüzden, paketleme sistemimize kadar nasıl bir yol izlediğimizi gözlemleme fırsatı buldular.

 Şirketimizin Fijnaart bölgesinde yeni kurmuş olduğu AR-GE istasyonunu da ziyaret ettik. Burada tohumlarımızın hastalık, çimlenme gibi önemli kontrollerinin, yüksek teknoloji kullanılarak nasıl yapıldığını göstererek, Rijk Zwaan olarak tohum kalitemizi korumak ve geliştirmekte ne kadar iddialı olduğumuzu gözler önüne serdik. Katılımcılara, ziyaretlerimizin öncesinde konu ile ilgili sunum yaparak, güncel pazarda hangi sorunlar ile karşı karşıya kaldıklarını bizlerle paylaşmalarını rica ettik ve gerek müşterilerimizin, gerek ise Rijk Zwaan çalışanlarının karşılıklı soruları ile katılımı yüksek verimli bir toplantı geçirmiş olduk. 


Rijk Zwaan De Lier merkez ve  Fijnaart AR-GE ziyaretimizin dışında, tarım sektöründe global oyunculardan biri olan Koppert Biolojik Sistem merkezini, dünya çiçek ticaretinin merkezini oluşturan Flora Holland'ı ve Hollanda çapında faaliyet gösteren bir fideliği ziyaret ettik. Ayrıca Avrupa ve dünya çapında meyve sebze tedarik sektöründe faaliyet gösteren, Valstar firmasını ziyaret etmek için fırsatımız oldu. Sektör oyuncularını ziyaretimiz sırasında, katılımcılarımız gerek tohum ticareti, gerek sebze ticareti, gerek ise fideliklerin Avrupa çapında nasıl faaliyet gösterdikleri ile ilgili bilgi alışverişi sağlamış oldular.

 

Gezimize katılım gösteren fideliklerimize çok teşekkür ediyoruz. 

Teknik gezi 1
Teknik gezi 2
teknik gezi 5
Teknik gezi 3
teknik gezi 6