19 Mart 2019

Rijk Zwaan Hellas - Girit İstasyon Ziyaretimiz

11.02.2019-14.02.2019 tarihleri arasında, ekibimizden Murat Barut, Seçkin Öğretmen ve Bilge Sezer eşliğinde, Kumluca, Demre ve Antalya’dan olmak üzere çiftçi, zirai ilaç bayii ve halcilerden oluşan 25 kişilik bir ekiple Girit / Yunanistan seyahatini gerçekleştirdik. Kaliforniya biberler hariç üretim deseni benzer olan Girit seyahati hakkında müşterilerimizden çok güzel ve faydalı geri bildirimler aldık.

Rijk Zwaan çeşitleri yine büyük ilgi gördü

Gezimizde tohumdan, hasat edilen ürünlerin satışı ve ihracatına kadar tüm aşamalar ile birlikte yurtdışında bulunan sera teknolojilerini yakından görme şansı yakalandı. Hem Girit’te, hem de Türkiye’de örtüaltında yetiştirilen, biber başta olmak üzere; domates, hıyar, patlıcan, kavun ürünlerinde Rijk Zwaan çeşitleri gözlemlendi. Bunun yanında katılımcıların ilk defa Girit’te görüp, beğendiği Rijk Zwaan çeşitleri için Türkiye’de deneme kurulması planlandı.

 

 Üretici sera ziyaretleri dışında Rijk Zwaan Hellas deneme istasyonu ziyaret edildi. Burada Rijk Zwaan yeni deneme performansları ve rakiplerle kıyaslama imkanı sağlandı. Rijk Zwaan Hellas merkez ofiste Yunan tarımı, Rijk Zwaan'ın Yunan tarımındaki katkı ve inovasyonları hakkında toplantı yapıldı. Yine Rijk Zwaan Hellas’ta üreticilere hizmet veren, toprak, su, yaprak, besin elementleri laboratuvarında, toprak-su-yaprak analizinin önemi, gübreleme gibi bitki besleme konularında eğitim verildi.

 

Gezimize katılan tüm paydaşlarımıza bir kez daha teşekkür ediyoruz.


 

Yunanistan 1
yunanistan 2
yunanistan 3
yunanistan 4