17 Eylül 2018

Rijk Zwaan Fijnaart’da yeni AR&GE tesislerini açtı

14 Eylül’de Rijk Zwaan, yeni AR&GE tesislerinin resmi açılışını yaptı. Bu ek alan sayesinde, uluslararası bir sebze ıslah firması için gerekli olan tesise kavuşan Rijk Zwaan, araştırma faaliyetlerini daha fazla geliştirme imkanı bulacak.

Yüzde 65 daha fazla alan

Yapımına 2016 yılında başlanan inşaat projesi, mevcut binayı yeni yapılan binaya bağlayarak, yaklaşık %65 oranında ek alan sağlıyor. Binalar yeni dizayn edilen atrium merkezi ile birbirine bağlandı. Bu merkez ayrıca resepsiyon, kantin ve sunum alanı olarak da kullanılıyor. Bunun yanında eski ofisler, moleküler ve hücresel biyoloji laboratuvarı da yenilendi.

Büyüme için alan

Rijk Zwaan’ın daha fazla büyümek ve araştırma aktivitelerini modernize etmek için bu yeniliğe ihtiyacı vardı. Fijnaart , ağırlıklı olarak  Rijk Zwaan açık saha ürünlerinin ıslahının  yapıldığı bir tesis olmakla birlikte biyoteknoloji araştırmalarının da merkezi konumundadır. Tesiste  350 çalışan vardır. 

Ziyaretler

Rijk Zwaan’da 6 yılda bir düzenlenen, özel aile günleri etkinliği kapsamında, çalışanların aileleri ve arkadaşları da tesisi gezme ve inceleme fırsatı buldular. Rijk Zwaan’ın şirket olarak önceliği her zaman, çalışanlarının keyif aldıkları bir işte çalışıyor olması.

Ayrıca 26 Ekim tarihine kadar sürecek olan Demo Haftası boyunca sebze üreticileri, bayiler, tedarik zinciri içerisindeki partnerler, Fijnaart’ı yoğun bir şekilde ziyaret edecekler.

Opening ceremony new buildings Fijnaart 09-2018