18 Mayıs 2018

Rijk Zwaan Öğrencilerle Buluşuyor!

İlk durağımız, bu yıl 8.si Niğde’de düzenlenen ve Türkiye’deki birçok üniversitenin Ziraat Fakültesi ve Tarımsal Genetik Mühendisliği gibi bölümlerinde okuyan öğrencilerinin katıldığı Ömer Halisdemir Üniversitesi’ndeki Uluslararası Tarım Öğrenci Kongresi idi.

Rijk Zwaan Türkiye Kariyer Günleri

Monsanto, Syngenta ve May Tohum’un da yer aldığı 2 gün boyunca devam eden etkinlikte akademik sunumlar, firma tanıtım sunumları ve özel sektörde ıslah uygulamalarına yönelik sunumlara da yer verildi. Rijk Zwaan Türkiye Ar-Ge Direktörü Wybe van der Schaar, ‘’iş hayatında biyoteknoloji uygulamaları’’ başlıklı sunumu ile öğrencilere geçmişten bugüne teknolojik gelişmelerle birlikte sebze ıslahının nasıl şekillendiğini aktardı. Öğrencilerin gün boyu Rijk Zwaan standına da ilgisi büyüktü. İkram olarak sunulan sebze atıştırmalıklar eşliğinde Rijk Zwaan ekibi ile sohbet eden öğrencilere evlerinde yetiştirebilecekleri hazır marul tohumu paketleri hediye edildi.

2. durağımız olan Akdeniz Üniversitesi’nde de Ziraat Fakültesi öğrencileri ile buluştuk. Rijk Zwaan’ın dünyadaki ve Türkiye’deki faaliyetlerinin, sağlıklı bir geleceğe nasıl katkıda bulunduğunun ve işe alım süreçlerinin aktarıldığı sunum sonrası Islah ekibimizden Adem Çetin ile Hilal Kanık ve Satış/Pazarlama ekibimizden Onur Ergeldi kendi deneyimlerini paylaşarak katkıda bulundu. Sunum sonrası kokteyl alanında öğrencilerle sohbet ederek onların sorularını yanıtladık.

3. durağımız olan 22 Mayıs’taki Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Kariyer Günü’nde yine öğrencilerle buluşmak için sabırsızlanıyoruz!