27 Şubat 2017

Knox™ 2017 Inovasyon Ödülü'nü Kazandı

Fruit Logistica Inovasyon Ödülleri bu yıl onbirinci defa sahiplerini buldu. 70.000’den fazla ziyaretçi, on aday arasından seçimlerini yaptı ve yarışmanın sonucunda Rijk Zwaan, Knox™ ürünü ile galip geldi.

Icing on the cake

Leafy Ürün Grubu Pazarlama Uzmanı Bauke van Lenteren, “ Bu ödül, on yıldan fazla süren yoğun ıslah çalışmalarının sonucudur. Knox™’a olan inançları nedeniyle, bize oy veren ziyaretçilere ve tüm zincir ortaklarımıza çok teşekkür ediyoruz.  

Tüm zincir için fayda

Knox™, Rijk Zwaan’ın ilk olarak Eylül 2015’de tanıttığı, marula ait doğal bir özelliktir.  On yıldan fazla süren ıslah çalışmalarının ardından Rijk Zwaan, kesildikten sonra daha geç pembeleşen marul çeşitlerini geliştirdi.  Bu özellik, paketleme şirketleri ve perakendeciler başta olmak üzere tüm zincir için büyük fayda sağlamaktadır. Paketleme şirketleri için daha az zayiat yaratırken, tüketicilerin de daha uzun raf ömrü sayesinde taze kesilmiş ürün tüketimini arttırmalarını sağlamaktadır.  

Oyun değiştirici

Bauke van Lenteren ‘e göre Knox™, bu yıl Berlin Fruit Logistica Fuar’ında çok fazla  dikkat çekti.  “Ziyaretçiler için hoş bir sürprizdi. Biz Knox™’u işleme şirketlerinin öncelikli isteklerini dikkate alarak geliştirdik. Taze kesilmiş ve paketlenmiş marul satışı, her geçen yıl büyüyor ancak pembeleşme bizler için her zaman büyük bir sorundu. Şimdi, Knox™ sayesinde ürünlerin raf ömrü uzadı. Ayrıca perakendeciler için de stok yönetimi ve daha az zaiyat gibi avantajlar sağladık. Üreticilerin bize söylediler ki şu ki; raf ömrünün bir gün uzatılması % 25 daha az zaiyat anlamına geliyor bu da Knox ™’u tercih etmek için çok önemli bir sebep. Knox™, fuar boyunca dünyanın her yerinden üreticiler, işleme şirketleri ve perakendeciler tarafından yoğun ilgi gördü. “

Knox™ ‘un pazara yayılması

“Knox™’un pazara yayılması 2017 ‘de de tüm hızıyla devam edecektir. İngiltere, İsviçre, Polonya, Avustralya ve Amerika’da birçok işleme firması ve perakendeci firma, Knox™ marul çeşitleri ile hali hazırda çalışmakta ve diğer ülkelerle de anlaşmalar yapmaya hazırlanmaktadırlar. Bu arada Rijk Zwaan, tüm marul türlerine Knox™ özelliği kazandırmaya çalışırken, yeni çeşitler üretmeye de devam edecektir. Fruit Logistica Inovasyon Ödülü – Uluslar arası sebze ve meyve sektöründe bize layık görülen bu ödül, hedefimize ulaşmamız için bize ekstra güç ve istek veriyor. “

Daha fazla bilgi için : www.rijkzwaan.com