13 Aralık 2016

İnovasyon Ödülü Expo 2016

29 Ekim 2016 tarihindeki kapanış töreninde, Expo 2016 kapsamında sunduğumuz standımız , İnovasyon Ödülü'nü kazandı. Tarım ve Hayvancılık Bakanı Frauk Çelik, AIPH Başkanı Bernard Oosterom ve AIPH Genel Sekreteri Mr.Tim Briercliffe 'nin katıldığı resmi törenle, tüm partner firmalarımızı temsilen ödülümüzü aldık.

Partnerlerimizle oluşturduğumuz, Sağlıklı bir geleceği paylaşıyoruz temalı projemiz adına bu ödülü, Pazarlama Direktörü Joop Vegter ve Tedarik Zincir Uzmanı Bilge Sezer teslim aldı.

Bu projede bizlerle çalışan değerli firmalar , alfabetik sırayla ; Digiwall, Erüst Tarım, FA Architecture Design, Koppert, Koppert Cress, MST Holland/Stolze/Priva, Optimist Grafik ve Van der Knaap'dır.

 

 

Ortak hedefimiz, sağlıklı ve lezzetli sebzeleri modern ve çevre dostu bir üretim yönetimiyle yetiştirmekti. Bu sebeple, marul yetiştiriciliği için, dikey olarak kurulan bir hidroponik sistem monte ettik. Bu sistemin altında ise su tankı olarak, içinde balıkların yüzebileceği bir akvaryum kullandık. Akvaryumda bulunan su, sistemdeki borularda dolaşarak bitkilerimize gerekli olan suyu temin etti. Akvaryumun içindeki filtre sayesinde, mevcut suyu devir daim yönetimiyle uzun süre temiz olarak kullandık.  Bu sayede su sarfiyatını minimuma indirdik.

 

Standı ziyaret eden çocuklar ve aileleri, standın bir köşesinde sergilenen, yaşayan bambus arılarını izlemekten oldukça keyif aldı. Bu arılar, sera üretimi sırasında domates ve diğer birkaç üründe tozlamayı ve dolayısıyla da meyve kalitesini arttırmayı sağlıyor. Bambus arıları ile çalışmak, meyve kalitesini arttırma hususunda, yapay yöntemlerin yerini almış durumda. 

 

Standımızda ayrıca çok çeşitli renk ve görünümde taze marulların yanı sıra, taze olarak paketlenmiş atıştırmalık sebze konseptlerimizi de Lovemysalad buzdolabımızda sergiledik.

 

Standımızda bulunan büyük ekranda, partner firmalarımızın tanıtım filmlerinin yanı sıra eğitici, bilgilendirici filmler yayınlandı. Ayrıca Lovemysalad.com 'a üye olmak için  bir dokunmatik ekran oluşturduk. Sağlıklı salatalarla ilgili daha fazla  bilgiye ulaşmak ve tüm dünyadaki salataseverler ile  ilginç tarifler paylaşmak için, www.lovemysalad.com portalımıza binlerce yeni insan katıldı.

 

200 gün süren Expo 2016 boyunca, 4,7 milyon civarında ziyaretçiye , Sağlıklı bir geleceği paylaşma mesajını verdiğimiz için çok mutluyuz..