01 Ekim 2017

Fijnaart Demo Günleri

Gezimize, tüm marul tipleri, brassica, ıspanak, kök kereviz, sap kereviz, havuç, rezene, endivyenden oluşan 300’ den fazla açık saha çeşidimizin sergilendiği, Fijnaart Demo Tarla ziyareti ile başladık. Devamında Süpermarket AH XL, Rijk Zwaan Tohum Teknolojileri Merkezi , Rijk Zwaan Ispanak Tohum İşleme ve Paketleme, Hidroponik marul üreticisi Jan Varekamp ziyaret edildi.

Ziyaretin Amacı

Tarla ziyaretinden sonra Rijk Zwaan tesislerinde Kereviz Ürün Koordinatörü Arno van Oers ve Ispanak Ürün Koordinatörü Wim in't Groen ile bitki  besleme,  bitki koruma, mekanizasyon, çeşit özellikleri ile ilgili bilgi paylaşımı yapıldı.

Katılımcılarımız, Rijk Zwaan tohum işleme, paketleme ve depolama şartlarının çok iyi ve yüksek teknoloji eşliğinde yapıldığını yerinde ziyaret etme fırsatı bulmuştur. Açık saha ürünlerindeki geniş portföyümüzü ve mini sap kereviz, knox marul gibi inovatif çeşitlerimizi ziyaretçilerimize tanıttık.

 Bu gezimizde misafirlerimize uluslararası tecrübemiz, uzun süreli partnerlik felsefemiz, şirket kültürümüz, doğaya, çevreye ve insana olan duyarlılığımız, sağlıklı sebze üretim zincirinde bilinçli ve sorumlu olabilmek için gösterdiğimiz yoğun çabayı daha yakından göstermek istedik.

Ayrıca katılımcılarımızın ilgisini çeken  tüm çeşitlerimiz Türkiye çeşit deneme planı içerisine alınacaktır.

Gezimize katılan tüm katılımcılarımıza bir kez daha teşekkür ederiz.

fijnaart2
fijnaart3
fijnaart4
fijnaart5
fijnaart6
fijnaart1