29 Nisan 2019

9. Ulusal Tarım Öğrenci Kongresi

Bu yıl 9.su düzenlenen Ulusal Tarım Öğrenci Kongresi'nde, Uludağ Üniversitesi’nin ev sahipliğinde öğrencilerle buluştuk. Rijk Zwaan Türkiye adına İnsan Kaynakları'ndan Alev Demokan Yapıcı, Yönetim Kurulu'ndan Mehmet Koç ve Islah ekibinden Oktay Aras'ın katıldıkları kongre standımızda, Ziraat Fakültesi öğrencilerini ağırlamaktan mutluluk duyduk.

Ziraat Fakültesi öğrencilerini standımızda ağırladık

Bu yıl 9.su düzenlenen ve her yıl farklı bir üniversitede gerçekleşen “Ulusal Tarım Öğrenci Kongresi”nde bu yıl Uludağ Üniversitesi’nin ev sahipliğinde öğrencilerle buluştuk. Türkiye’nin her yerinden Ziraat Fakültesi öğrencilerinin katılımı ile gerçekleşen yaklaşık 750 kişilik organizasyonda Rijk Zwaan Türkiye adına Platin Sponsor olarak destek verdik.

Açılış konuşmalarının ardından sabah oturumları öğrencilerin bildiri sunumları ile başladı. Gün boyu standımızı ziyaret eden öğrencilerin merak konusu Rijk Zwaan’ın ıslah faaliyetleri, Ziraat Mühendislerinin hangi alanlarda çalıştıkları ve mevcut iş/staj imkanları idi. Öğleden sonraki özel sektör oturumlarında ise May Tohum, Rijk Zwaan ve Hektaş sunum yapan firmalardı. Rijk Zwaan’ı tanıtan sunumumuz ve Türkiye filmimizin ardından, şirketimiz çalışanlarından Ziraat Mühendisi Oktay Aras, geçen sene katıldığı Tarım Öğrenci Kongresi’nde Rijk Zwaan ile tanışmasını ve aramıza katıldığı günden bu yana Trainee Breeder olarak şirketimizdeki faaliyetlerini anlattı.

Sağlıklı bir geleceği paylaşıyoruz sloganımızla ikram ettiğimiz sağlıklı sebze atıştırmalıklarımız ile hem standımız yoğun ilgi gördü hem de gün boyu kongreye katılan herkes sebze tüketimi gerçekleştirdi. Geçen yıl gerçekleşen kongrede hediye ettiğimiz marul tohumlarımızı, evlerinde yetiştiren arkadaşlarımızı bu yıl teşekkür için standımızda ağırlamak ayrı bir mutluluktu.

 

Bu keyifli ve faydalı organizasyon için 9. UTOK ekibine teşekkür ediyor ve önümüzdeki yıl Diyarbakır’da düzenlenecek kongrede tekrar öğrencilerle buluşmak için sabırsızlanıyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

uludag2
uludag3
uludag4
uludag5