7. Agritech Fethiye Tarım Hayvancılık Seracılık Gıda İhtisas Fuarı

12-15 Nisan 2017 tarihleri arasında 7. kez düzenlenen Agritech Fethiye Tarım Hayvancılık Seracılık Gıda İhtisas fuarında Rijk Zwaan olarak standımız ile yer alarak üretici, bayi, komisyoncu, fidelik ve süpermarket zinciri yetkilileri ile bir araya geldik. 4 gün boyunca devam eden fuarda standımıza ilgi oldukça fazla olurken, sektördeki tüm paydaşlarımız ile gerçekleştirdiğimiz işbirliği olanaklarını pekiştirme şansını elde ettik.

Yeni çeşitlerimiz ve sunumlarımız

Fuar vesilesi ile yeni çeşitlerimizi tüm misafirlerimize tanıtma fırsatına ulaştık. Fethiye ve Kınık bölge üretimi için ticari satışına yeni başladığımız kışlık, aşısız dikime müsait yeni domates çeşidimiz olan Teymen RZ F1 (74-503) için, misafirlerimizden son derece olumlu geri dönüşler ve yoğun talep almanın mutluluğunu yaşadık. Yine Teymen RZ F1 (74-503) için standımızda yer verdiğimiz ve domateslerin kendisi kullanılarak tasarımını oluşturduğumuz Teymen domates evi,ziyaretçilerimizin müthiş beğenisini topladı ve bir çok ziyaretçimiz fotoğraflarını çekerek sosyal medyada paylaştı.

 

Buna ilave olarak, şu anda deneme aşamasında olan salkım domates çeşidimiz 74-509, koyu yapraklı bitkisi ile çok daha sağlıklı bitki yapısı ve kaliteli meyve imkanı sunan Blueleaf hıyar konseptimizden Falconstar RZ F1 (22-232) yoğun ilgi toplayan diğer çeşitlerimizden oldu.

 

Sağlıklı atıştırmalık kültürüne verdiğimiz değeri, standımızda kullandığımız ikramlar ile yansıtmak üzere birbirinden lezzetli atıştırmalıkları ziyaretçilerimizin beğenisine sunduk. Türkiye’de üretimi ve tüketimi yaygınlaşmakta olan, alabaş çeşitlerimiz; Ukza RZ F1 ve Lippe RZ F1 ile hazırladığımız dilimler, Kylian RZ F1 ile hazırladığımız sap kereviz dilimleri, Teymen RZ F1 ile hazırladığımız domates suyumuz, fesleğenli, peynirli domates atıştırmalıklarımız, pancar ve kornişon turşularımız ile atıştırmalık domateslerimiz büyük beğeniyle tüketildi. Fethiye fuarında misafirlerimiz ile buluşmaktan büyük keyif aldık, önümüzdeki sene yine aynı fuarda buluşmak üzere!